Portál „Dôchodkuj.sk“ - Váš sprievodca svetom úspor

Starnutie populácie je významným problémom Slovenska aj Európskej únie. Zodpovedná príprava na dôchodok teda musí prebiehať v aktívnom veku. Existuje veľa možností, niektoré viac, iné menej rizikové. Jednou z najistejších ciest ku ekonomicky bezpečnejšiemu dôchodkovému veku je pravidelné posielanie finančných príspevkov do III. dôchodkového piliera, v ktorom ich zhodnocujú špecialisti doplnkových dôchodkových spoločností. Pre každého, kto sa rozhodol alebo rozhoduje nad touto možnosťou, je určený tento nový informačný portál o doplnkovom dôchodkovom sporení s názvom Dôchodkuj.sk.

Zorientuje Vás v možnostiach sporenia a zlepšenia života na dôchodku. Informuje o aktuálnej situácii v doplnkovom dôchodkovom sporení, o výhodách a bonusoch sporenia v III. dôchodkovom pilieri.

Značkový mobil, kabelka alebo topánky patria medzi veci, ktoré si mladý človek kúpi z prvej výplaty v novom zamestnaní. Život je pred ním a na zadné dvierka nemyslí. Ak chce prežiť, čo najpokojnejšiu jeseň života, túto bezstarostnosť by mal čo najskôr prehodnotiť. Na jeho dôchodok sa totiž bude skladať podstatne menej ekonomicky aktívnych ľudí. Reč čísel je neúprosná.

Postupne sa zvyšuje index starnutia. V prelomovom roku 2018 počet a podiel seniorov historicky prvýkrát na Slovensku prevýšil počet a podiel detí a prekročil hraničnú hodnotu 100. Znamená to, že na 100 detí pripadlo 102 seniorov, ľudí vo veku nad 65 rokov. Podľa odhadov by v roku 2050 mal index predstavovať číslo 200. Čo to v praxi znamená? Neúprosný fakt, že priemerné mzdy a životné náklady budú rásť podstatne rýchlejším tempom než dôchodky. Deje sa to už teraz. Od roku 2010 stúpla priemerná mzda o vyše 300 eur, dôchodok iba o 135 eur.

Náš portál www.dochodkuj.sk prináša návody, ako sa dá pre investovanie svojich úspor vybrať z ponuky dôchodkových fondov. Ponúka tiež Dôchodkovú kalkulačku, ktorá vyráta sumu mesačného sporenia pri zadaní výšky očakávaného dôchodku. Súčasťou je aj Kontaktný formulár, určený pre záujemcov sporenia v III. pilieri. Odpovedia Vám skúsení špecialisti.

Aj pre portál Dôchodkuj.sk je samozrejmosťou jeho prepojenie so sociálnymi sieťami. Preto buďte aj vy zodpovední a moderní. Myslíte na svoju budúcnosť, sporte a staňte sa našimi pravidelnými sledovateľmi.